Trajnostni razvoj je izraz, ki je postal ključni del mednarodnih prizadevanj in javne razprave o razvoju na konferenci Združenih Narodov v Riu de Janeiru leta 1992. Gre za idejo, da se družba, industrija in ekonomija lahko na dolgi rok razvijajo le v soskladju z okoljem. Popolno recikliranje je skoraj nemogoče, pa vendar lahko vsak posameznik teži k povečanju uporabe goriv in reciklabilnih materialov, ki zmanjšajo t.i. ogljični (CO2) izpust.
Trajnostni razvoj: del naše DNK
Blizu Alp, ob alpski reki Kamniški Bistrici, ki je več stoletij poganjala mline v Radomljah, smo bili vedno zavédni pomena narave za ljudi. Srečo smo imeli, da so bila podjetja, ki se ukvarjajo z recikliranjem uporabljenih materialov tudi blizu nas, ali pa so se naše poti srečale pri sami dostavi izdelkov. To smo izkoristili za razvoj sodelovanja pri recikliranju, dolgo preden je to postala moda. Navsezadnje je naše vodilo via recta ad vitam longam, ali prava pot k dolgemu življenju.
Recikliranje, najprej na lastno pest, potem pa v skladu s certifikatom Zelena Pika
Od leta 2008 imamo sklenjeno pogodbo o ravnanju z odpadnimi materiali s podjetjem SloPak. Poleg tega smo več kot 90 % odpadnih materialov iz proizvodnje sami razvažali direktno v reciklažo. Odvečni papir in karton smo dostavljali v Papirnico Količevo, odvečno plastiko v Omaplast Grosuplje, lesene materiale pa v Tiso Ljubljana. Od leta 2021 smo tudi ponosni nosilci znaka Zelena Pika.